Prva liga Telemach pozdravlja še enega povratnika, Miha Blažič je novi član Maribora! Triintridesetletnik, ki je 32-krat oblekel dres Slovenije, je s klubom iz Ljudskega vrta podpisal pogodbo do poletja 2028.
"Pogovori niso trajali dolgo, kar dokazuje, da sta bili želja in volja na obeh straneh enaki. Še pred dvema mesecema sva bila tekmeca in na nasprotnih straneh, zdaj bom delal pod taktirko Darka Milaniča in se že veselim sodelovanja. Med vmesnimi postajami v tujini sem pridobil dragocene izkušnje, kot najpomembnejše bi izpostavil obdobje pri Ferencvarosu, tam sem bil tudi najdlje. Ko sem odšel iz Slovenije, je bil Maribor na vrhu in je igral v Evropi. Vedno, ko sem prihajal igrat v Ljudski vrt, je bilo težko igrati in vedno je bil prisoten poseben občutek. Zdaj to spet doživljam, prvi vtisi ob prihodu, po dogovoru s športnim direktorjem Zlatkom Zahovićem so odlični in upam, da bomo s skupnimi močmi klub spet vrnili na uspešno pot. Najprej si želim, da bi čim boljše pripravljen dočakal uraden začetek v vijoličastem. To, da bom dal vse od sebe, ni vprašljivo. Pomembno je, da se čim prej prilagodim okolju in ekipi dodam svoje kvalitete ter izkušnje. Upam, da bom opravil delo, zaradi katerega sem bil pripeljan in izpolnil pričakovanja," je za klubsko spletno stran poudaril izkušeni branilec.
Športni direktor Zlatko Zahović je dodal: "Iskali smo nekoga, ki lahko poveže obrambo. Miha ima kilometrino v mednarodnem nogometu, s svojimi izkušnjami, identiteto in liderskimi sposobnostmi lahko poskrbi za utrditev obrambe, da bo ostali del ekipe deloval bolj mirno in zanesljivo. Prepričan sem, da se bo zelo hitro prilagodil in s profesionalnostjo, o kateri ni dvoma, z izkušnjami iz UEFA Lige prvakov, UEFA Evropske lige ter francoskega prvenstva pa bo pomenil dodano vrednost. Igral je v zahtevnih ligah in velikih klubih, tudi ta merila smo upoštevali pri izbiri. Nogometna ekipa je mozaik, Miha pa bo zelo pomemben del tega mozaika."
Blažič se je na slovenskih igriščih uveljavil kot član Kopra in Domžal, nato pa je za Ferencvaros odigral 187 tekem, osvojil štiri naslove državnega prvaka in zaigral tudi v skupinskem delu UEFA Lige prvakov. Sledila je selitev v francoski Angers, v francoski Ligue 1 je vpisal 24 nastopov, po igranju za poljski Lech pa je zadnji dve sezoni preživel v Združenih arabskih emiratih, pri Kalbi.
Tekst: PDo
Foto: NK Maribor