Bede Amarachi Osuji se vrača na zelenice Prve lige Telemach. Bivši napadalec Gorice in Kopra je novi član Aluminija, ki ga v zameno za odškodnino zapušča Emir Saitoski.
Osuji je nazadnje igral za indijski Panjub, v slovenski nogomet pa se vrača po dveh letih. Tridesetletni Nigerijec je s Kidričani podpisal dveletni dogovor, v napad rdečih pa prinaša bogate izkušnje. Nogometaš, ki lahko igra v konici napada ali na krilnih položajih, je v Prvi ligi Telemach odigral že 203 tekme, za Gorico in Koper paje dosegel 34 ligaških zadetkov.
"Vsi vejo, da je Slovenija moj dom. Zaradi družine sem se odločil, da pridem nazaj, seveda pa je igranje v Prvi ligi Telemach izziv. Želim nadaljevati s tem, kar sem delal prej najboljše, želim dosegati zadetke in s tem pomagati ekipi. S trenerjem sva se pogovarjala, da pridem pomagat mladim igralcem, ki so tukaj. Naredil bom vse za ekipo," je Osuji poudaril po sklenitvi dveletne pogodbe.
Kidričani so ob tem potrdili, da je četo Jureta Arsića zapustil Emir Saitoski, ki je za Aluminij zbral 51 nastopov. V minuli sezoni strelca devetih ligaških zadetkov je v zameno za odškodnino odkupil južnokorejski Gwangju.
Tekst: PDo
Foto: NK Aluminij