Marko Simonič se iz Kidričevega seli v Ljubljano, 21-letni vezist je iz Aluminija v zameno za odškodnino prestopil v Bravo! Peti poletni novinec med rumenimi je s Šiškarji podpisal dogovor do konca sezone 2027/28 z možnostjo podaljšanja.
"Pred mano je nova zgodba, nov izziv, ki pa se ga zelo veselim. Verjamem, da bomo skupaj z novimi soigralci pisali lepe zgodbe ne glede na tekmovanje. V petek me čaka prvi trening v Ljubljani. Soigralcev osebno še ne poznam, ampak verjamem, da se bomo hitro ujeli in se povezali. Ekipi seveda želim pomagati pri vseh zastavljenih ciljih in komaj čakam, da se začne moje novo poglavje," je po prestopu v Bravo povedal Marko Simonič.
Podpredsednik kluba Blaž Klarič je dodal: "Zelo nas veseli, da lahko v naših vrstah pozdravimo še enega izmed obetavnih slovenskih mladih nogometašev. Marko kljub mladosti že prinaša s seboj tudi prvoligaške izkušnje in je en od tistih igralcev, ki so nas hitro opozorili nase. Zadovoljni smo, da smo se uspeli dogovoriti za njegov prestop, saj verjamemo, da lahko pri nas odigra pomembno vlogo in še dodatno napreduje."
Vezist je v preteklosti igral za mlajše selekcije Maribora, še kot mladinec pa se je pridružil Aluminiju. Kidričanom je najprej pomagal do povratka med prvoligaše, v minuli sezoni pa je v Prvi ligi Telemach odigral 27 tekem, prispeval zadetek in podajo, z rdečimi pa se je razveselil tudi pokalne lovorike.
Tekst: PDo
Foto: NK Bravo