Behar Feta se po desetih zadetkih v dresu Aluminija vrača v Ljudski vrt. Krilni napadalec si bo po uspešni sezoni in aktivirani klavzuli v pogodbi znova nadel dres Maribora, z vijolicami je sklenil triletni dogovor.
"Feta je vmes prestal obdobje dozorevanja, igranje pri Aluminiju je bilo zanj dobrodošlo. Zabil je deset golov in glede na to, da gre za krilnega napadalca, je bil njegov učinek fantastičen. Ob hitrosti nam lahko s svojo energijo, voljo, željo, profesionalnostjo doda novo razsežnost. Izrekamo mu dobrodošlico ob vrnitvi v znano okolje in verjamemo, da lahko postane pomemben del novega mozaika," je o prvem poletnem novincu dejal športni direktor Zlatko Zahovič.
Feta je drugo poglavje vijolične zgodbe napovedal, da želi pomagati Mariboru: "Ko je prišla ponudba Maribora, nisem razmišljal o Evropi ali čem drugem. Rekel sem, da želim samo v Maribor. Morda ob prvem prihodu nisem imel dovolj sreče, prišel sem mlad, nisem poznal okolja. Zdaj pa po treh letih bolje poznam slovenski nogomet, ligo in zelo sem vesel, da sem se vrnil v največji klub v Sloveniji, klub z največ navijači. Tukaj sem, da pomagam Mariboru. Storil bom vse, kar je v moji moči, da bomo uspešni in razveselili navijače. Tudi spoznanje, da sta se v klub vrnila Zlatko Zahović kot športni direktor in Darko Milanič v vlogi trenerja, ki sta popeljala Maribor do največjih uspehov, je vplivalo na mojo odločitev. Prišel sem z veliko željo, da sem del tega novega projekta in da prispevam svoj delež. Ekipi sem se pridružil v dobrem stanju, saj smo z Aluminijem trenirali že več kot deset dni in zdaj sem že popolnoma osredotočen le na aktivnosti v Mariboru."
Krilni napadalec se je v Maribor prvič preselil leta 2023, potem ko je na 28 tekmah druge makedonske lige zabil kar 29 golov. Vmes je bil posojen Domžalam, v minuli sezoni pa se je preselil v Kidričevo.
Tekst: PDo
Foto: MPA