Nogometaši Nafte 1903, ki so si v dodatnih kvalifikacijah proti ajdovskemu Primorju priigrali vrnitev v Prvo ligo Telemach, so začeli priprave na novo sezono.
V lendavskem prvoligašu so v začetku tedna potrdili, da klub po izteku pogodbe zapušča trenerski štab, ki mu je poveljeval Jozsef Bozsik. Vodstvo Nafte 1903 je nastalo vrzel zakrpalo s pomočjo madžarskega ZTE-ja. V taboru modrih so potrdili, da so pred povratkom v Prvo ligo Telemach sklenili partnersko sodelovanje s članom prve madžarske lige.
"V okviru strokovnega sodelovanja bodo poleg izmenjave igralcev letos v naš klub prišli tudi nadarjeni trenerji. Strokovnemu štabu se pridružujeta glavni trener druge ekipe ZTE, Španec Gonzalo Escudero, ter prav tako španski kondicijski trener Marcos Calzado Muñoz. Strokovno vodenje ekipe bo potekalo pod okriljem športnega direktorja Istvána Sallóija," so zapisali Lendavčani.
Modri, ki so se razšli z Gregorjem Bajdetom, Josipom Marinićem, Luko Verbičem in Marcosom Tavaresem mlajšim, so potrdili tudi tri pripravljalne tekme. Lendavčani bodo formo pilili proti romunskemu Voluntariju, madžarskemu Honvedu in beograjskemu Partizanu.
Tekst: PDo
Foto: NK Nafta 1903