Olimpija je sredo izkoristila za predstavitev dveh novih obrazov! Zmajem sta se pridružila člana mlajših reprezentančnih selekcij, 20-letni bočni branilec Kristjan Bendra in dve leti mlajši vezist Tien Goga.
"Zelo sem vesel in ponosen, da sem postal član Olimpije. Gre za klub z visokimi cilji in veliko navijaško podporo, zato je bila odločitev za prihod v Ljubljano enostavna. Komaj čakam, da se pridružim ekipi in začnem z delom. Verjamem, da lahko s svojimi predstavami prispevam k uspehom kluba. Veselim se tudi sodelovanja z glavnim trenerjem, ki ga dobro poznam iz mlajših reprezentančnih selekcij," je po podpisu pogodbe do poletja 2029 dejal Bendra.
Član slovenske reprezentance do 21 let je prve nogometne korake storil v Kopru, po igranju za mlajše selekcije Salzburga pa je bil nazadnje član graškega Sturma. Z dobrimi igrami v dresu drugega moštva Štajercev si je priboril tudi priložnost v prvi ekipi, za katero je nastopil na petih tekmah, tudi v UEFA Evropski ligi. V preteklosti je z ljubljanskim strategom Mišo Brečkom sodeloval v mlajših selekcijah Slovenije.
Goga - sicer član reprezentance do 18 let - se v Ljubljano seli iz Gorice, v dresu katere je bil v minuli sezoni pomemben akter v 2. SNL. Za člansko ekipo vrtnic je zbral 26 nastopov, ob koncu sezone pa je dvakrat meril tudi v polno.
"Velik trenutek zame in mojo družino, da sem postal del kluba, kot je Olimpija. Zelo hitro smo našli skupni jezik, se dogovorili za sodelovanje in zares sem vesel, da bom v prihodnje igral v zeleno-belem dresu. Obenem bi se rad zahvalil ND Gorica, kjer sem preživel vsa leta svojega razvoja. Sedaj sem osredotočen na novo zgodbo in izredno hvaležen za izkazano zaupanje vodstva kluba," je povedal Goga.
Bendra in Goga se bosta novim soigralcem prvič pridružila na četrtkovem treningu, so še sporočili iz tabora Olimpije.
Tekst: PDo
Foto: NK Olimpija