V Ljudskem vrtu so danes razkrili, da bo moštvo v novo sezono popeljal Darko Milanič. Povratnik na klop vijolic je na ponedeljkovem večernem treningu prvič pozdravil svoje varovance.
Mariborčani so zadnjo sezono državnega prvenstva zaključili na petem mestu in prvič po letu 2008 ostali brez evropskega nastopa. Štajerci z novo sezono stopajo v novo obdobje, že pred dnevi se je v Ljudski vrt vrnil športni direktor Zlatko Zahovič, ki išče nove igralske moči. Mariborsko zasedbo so namreč že zapustili Hilal Soudani, Jan Repas, Luka Krajnc, Sheyi Ojo, Pijus Širvys in David Pejičić.
"Glede moštva je jasno, da se je moj prihod zgodil zelo na hitro. Nisem imel veliko časa, da se pripravim, imel ga bom sedaj. Zagrabil bom za delo s svojimi sodelavci, z namenom, da moštvo čimprej spoznam. Prepričan sem, da je kakovost tukaj in da je potrebno to vse skupaj povezati v eno celoto, katera bo močna. Kar se tiče priprav, imamo dovolj časa. Začeli smo s treningi, eno skupino fantov, ki so tukaj, bom tudi spoznal in jih potem v naslednjih dneh spoznaval. Naredili bomo jasno zastavljen načrt za naprej, da bi dočakali prvenstvo, kar se da pripravljeni," je ob začetku priprav dejal Darko Milanič.
Milaniču pri delu pomagajo Radovan Karanović, Dragan Jelić, Dominik Mohorović, Mitja Pirih, Jasmin Handanović in Milan Vulović.
Tekst: PDo
Foto: MPA