Nogometaši Nafte 1903, ki se po enem letu vračajo v Prvo ligo Telemach, bodo dobili novega trenerja. Lendavčani so potrdili, da Jozsef Bozsik po izteku pogodbe ni več strateg modrih.
"Še enkrat bi rad poudaril, da zelo verjamem v procese in vesel sem, da smo tukaj dokazali, da to deluje. Ta ekipa je v to verjela od začetka do konca. V klubu je obstajalo jedro ljudi, ki je od prvega dne, ko sem stopil skozi vrata, vleklo v isto smer. Sem lahko vključim tudi mladinski pogon in vse ostale. Rezultat tega je, da je klub krenil navzgor in stopil na pot razvoja. In rezultat tega je tudi to, da smo se zelo približali temu, kar sem si predstavljal ob prihodu – takrat sem rekel, da bi rad v štirih letih dosegel, da Lendava postane stabilen prvoligaš v Sloveniji in da bi bila dosegljiva tudi evropska tekmovanja. To bi bil zadnji korak in to bi bila naloga tega leta," je Bozsik dejal ob zaključku triletnega obdobja na lendavski klopi.
Madžarski strokovnjak slavnega priimka - dedek Jozsef je bil član zlate reprezentančne generacije - je Lendavčane dvakrat popeljal med prvoligaše, prvič ob koncu sezone 2023/24 in drugič pred nekaj tedni.
Tekst: PDo
Foto: MPA