Mateo Aćimović se iz Olimpije seli v španski Las Palmas! Zdaj 18-letni vezist je za člansko ekipo zmajev, za katero je debitiral pri 16 letih, odigral 14 tekem.
Aćimović, ki je za zeleno-bele igral od petega leta starosti, je ob slovesu od Ljubljančanov dejal: "Po 13 letih je prišel čas, da se poslovim od kluba, ki je bil moj drugi dom. Pri petih letih sem prvič oblekel dres Olimpije in od takrat naprej je ta klub postal velik del mojega življenja. Tukaj sem odraščal, preživel ogromno lepih trenutkov, se učil iz težkih obdobij in spoznal ljudi, ki jih ne bom nikoli pozabil. Kot majhnemu otroku so bile moje sanje zaigrati za prvo ekipo Olimpije in ponosen sem, da so se mi te sanje uresničile. Nositi ta grb je bila velika čast. Hvala vsem trenerjem, soigralcem, zaposlenim v klubu in navijačem, ki ste mi skozi vsa ta leta stali ob strani in bili del moje poti. Zdaj je pred menoj novo poglavje in nov izziv, Olimpija pa bo vedno imela posebno mesto v mojem srcu."
Direktor Olimpije Igor Barišić je dodal: "Prestop Matea v tujino je rezultat skupnega dogovora med klubom in igralcem. Ob tem je prevladala njegova želja, da naredi naslednji korak v svoji karieri, se preizkusi v novem okolju in pridobi izkušnje na mednarodnem prizorišču. V NK Olimpija Ljubljana smo njegovo ambicijo podprli in omogočili realizacijo prestopa. Mateo je v času igranja za Olimpijo s svojim odnosom, delom in predanostjo pustil pozitiven pečat, zato smo veseli, da bo svojo pot nadaljeval v okolju, ki mu ponuja novo priložnost za napredek. Ob tej priložnosti se iskreno zahvaljujemo glavnemu skavtu Branku Milovanoviću ter vodstvu kluba Las Palmas za korektno, profesionalno in konstruktivno sodelovanje. Prepričani smo, da smo s tem postavili dobre temelje za prihodnje sodelovanje med kluboma. Mateu želimo veliko uspeha, zdravja in sreče na nadaljnji poti. Njegov razvoj bomo spremljali z velikim zanimanjem, vrata Olimpije pa mu bodo vedno ostala odprta."
Sin Milenka Aćimovića se od Olimpija poslavlja z enim članskim zadetkom, na pokalni tekmi je zatresel mrežo Beltincev. S španskim drugoligašem je podpisal štiriletno pogodbo.
Tekst: PDo
Foto: MPA