Po Zlatku Zahoviču se v Ljudski vrt vrača še Darko Milanič! Oseminpetdesetletnik, ki je Štajerce v preteklosti popeljal že do 12 lovorik, začenja tretje poglavje na klopi Maribor.
"NK Maribor je trenutno v specifični situaciji, ko potrebuje pripadnost, delo in strokovnost. Predvsem pa nekoga, ki razume klub in razmere. Darko Milanič je najprimernejši izbor, saj je že bil v takšni situaciji, ko je treba na novo postaviti temelje. Je oseba s popolno osredotočenostjo in predanostjo, 24 ur na dan živi nogomet. Ob sebi je zbral delovni tim, v katerim vse odlikuje pripadnost in marljivost, strokovnost pa nikdar ni bila vprašljiva. Te vrednote smo iskali in jih tudi dobili," je prvo kadrovsko potezo tega poletja opisal športni direktor Zlatko Zahović.
Darko Milanič je ob vrnitvi v mesto ob Dravi dodal, da ga je v povratek prepričal klic Zlatka Zahoviča: "Vesel sem, da sem tukaj. O vrnitvi je odločilo spoznanje, da me je poklical športni direktor Zlatko Zahović in se nisem obotavljal. Sprejel sem izziv, kateri je pred nami in takoj začenjamo z delom. Povezuje nas skupna preteklost, imeli smo bleščeče trenutke, ki so ostali v posebnem spominu in jih ne gre izbrisati. Toda veliko bolj pomembno je to, kar je pred nami. To pa je obdobje, v katerem si želimo, da bi zadeve dvignili na višjo raven in se skušali približati temu, kar je NK Maribor že doživljal."
Leta 2009, 2011, 2012, 2013, 2017 in 2019 je bil državni prvak, v letih 2010, 2012, 2013 in 2016 je osvojil pokalno lovoriko, Maribor pa je leta 2009 in 2012 osvojil tudi superpokalni naslov. Postal je prvi trener v slovenskem prostoru z vsemi osvojenimi lovorikami, vijolice pa je dvakrat zapored popeljal v skupinski del UEFA Evropske lige, po vrnitvi v Ljudski vrt pa je Maribor še zadnjič zaigral v skupinskem delu UEFA Lige prvakov.
Milanič je, kot že zapisano, Mariborčane popeljal do 12 lovorik, v dveh epizodah pa je vijoličaste vodil na kar 444 uradnih tekmah.
Tekst: PDo
Foto: MPA