Prekinjen urok Bonifike | Novice | Navijaška cona

Koprčani so prekinili serijo sedmih tekem brez zmage na domači zelenici. Na zaostali tekmi 22. kroga so premagali Muro (2:1), ki bo že v sredo znova gostovala na Bonifiki. Na tekmi, ki bo odločala o polfinalistu Pokala Pivovarna Union.

Prekinjen urok Bonifike

V Navijaško cono smo povabili trenerja Kopra, Aleksandra Radosavljevića, ki je za uvod izpostavil pomembnost zadnje tekme.

»Izredno pomembna zmaga. Nismo bili v enostavnem položaju, med tednom so fantje dobro trenirali in bili za to tudi nagrajeni. To črno serijo domačih tekem smo enostavno morali prekiniti. Sedaj pa verjamem, da bomo tudi na Bonifiki precej bolj uspešni.«

Ta domača tekma je bila nekoliko drugačna od zadnjih. Imeli ste glasno podporo s tribun. Ste to začutili?

»Ja, vzdušje je bilo tako, kot si ga želimo. To podporo smo slišali, začutili, tako igralci na terenu kot tudi vsi ostali, ki smo bili na klopi. Ni dvoma, da smo do zmage prišli s pomočjo navijačev in tega si želimo tudi v prihodnje.

Na naslednji domači tekmi bo znova nasprotnik Mura. V četrtfinalu pokalnega tekmovanja. Ima boj za pokalno lovoriko in ta tekma sedaj prednost pred prvenstvom?

»Ta tekma ima posebno mesto, ne smemo pa zanemariti prvenstva. Pred nami je gostovanje v Stožicah pri Olimpiji in tudi na tej tekmi želimo biti rezultatsko uspešni. Bomo pa hkrati razmišljali tudi o tem, kaj nas čaka naslednji teden.

Najprej torej Olimpija. V pokalu ste jo izločili z rezultatom 2:4. Je bila to najboljša tekma Kopra pod vašim vodstvom?

»Mogoče je bila to res najboljša tekma. Lahko rečem, da smo dominirali 90 minut in bili tudi rezultatsko zelo uspešni. V soboto bi bilo lepo ponoviti tako tekmo.«

V Stožicah se obnovili igrišče z novo travo. Si tudi zaradi pogojev lahko obetamo tekmo, ki je gledalci ne smejo zamuditi?

»Zdi se, da bomo res igrali na trenutno najboljši igralni površini pri nas. O pogojih, kako bo v soboto pa je težko govoriti. Vse je odvisno od nas. Vztrajali bomo pri narekovanju tempa, mi moremo voditi igro. Potem bo vse skupaj lažje. Veselim se tega srečanja, pričakujem zanimivo tekmo.«

Večkrat slišimo, Koper ima širok kader. Je tudi zato v zadnjem obdobju prišlo do nekaj sprememb v začetni enajsterici?

»Na treningu imamo 24, 25 igralcev, plus vratarje. Imamo širino, zato jih veliko tudi dobi priložnost. Na njih je, da to izkoristijo. Z dobrim delom med tednom na treningih do minutaže.«

Na zadnjih dveh tekmah sta bila osrednja branilca Palčič in Prce. Na uvodu v drugi del sezone sta na tem položaju igrala Sidibe in Mittendorfer. To je še ena potrditev dolge klopi.

»Palčič in Prce sta bila poškodovana, daljše obdobje sta bila odsotna. Sidibe je eden tistih, ki so prišli v zimskem prestopnem roku. V Franciji je igral na poziciji zadnjega veznega, nekaj tudi kot levi branilec, zato smo ga uporabili na dveh položajih. Ima kvaliteto in še veliko prostora za napredek.«

Kljub rezultatski krizi v prvenstvu si ustvarjate dovolj priložnosti. Napadalec Deni Jurić je odigral le eno tekmo, kakšno je njegovo stanje? Tudi zaradi te odsotnosti si je minute v napadu izboril še en novinec, Wisdom Sule.

»Sule je mlad igralec, ni dolgo z nami in potrebuje čas za adaptacijo. Se pa lepo razvija. Jurić je prišel na posojo iz Dinama, odigral je tekmo proti Radomljam in se poškodoval. Še nekaj časa ga ne bo, trenutno trenira individualno.«

Pred prihodom v Koper ste bili selektors kadetske reprezentance, ki je zaključila kvalifikacije za nastop na EP v elitnem krogu. Kakšna je vaša ocena?

»Elitni krog je tisti zadnji pred uvrstitvijo na evropsko prvenstvo. Naša skupina z Norveško, Avstrijo in Španijo je bila zelo zahtevna. Žal se ni izšlo. Je pa to zagotovo lepa izkušnja za igralce, igrati proti tako močnim reprezentancam. To bo pozitivno vplivalo na njihov razvoj.«

Član te reprezentance je tudi Koprčan Arman Durmiši, daleč najboljši strelec domačega kadetskega prvenstva.

»Seveda ga spremljamo. Poznamo vse igralce mladinske in kadetske ekipe Kopra. Arman je vhodni letnik pri kadetih in velika perspektiva kluba. Z goli to tudi dokazuje, da je pravi strelec in verjamem, da se lahko razvije v odličnega napdalca.«

Po vašem prihodom na tekmah Kopra ne vidimo več menjav v 1. minuti in izigravanja pravila mladih nogometašev v začetni enajsterici.

»Od mladih, ki ustrezajo pravilu in so priključeni k prvi ekipi so tu Marsetič, Ruedl, Hrvatin in Štrasberger, ki je tudi reprezentančni vratar pri U19. Fantje pridno trenirajo, predvsem Marsetič in Ruedl pa sta tudi dobila minute.«

EKSKLUZIVNO
17. julij 2024
Koper pomladil ekipo, cilji ostajajo...
V preteklih dveh letih so rumeno-modri v zadnjem krogu, pravzaprav zadnjih sekundah prvenstva ostali brez »Evrope«. Minula sezona...