Maribor tudi z Ircem | Novice | Navijaška cona

Triindvajsetletni James Furlong je novi član Maribora. Levi bočni igralec je sklenil pogodbo do konca sezone 2025/26, sodelovanje pa se lahko podaljša še za dodatno leto.

Maribor tudi z Ircem
maribor tudi z ircem
Triindvajsetletni James Furlong je novi član Maribora. Levi bočni igralec je sklenil pogodbo do konca sezone 2025/26, sodelovanje pa se lahko podaljša še za dodatno leto.

Triindvajsetletni James Furlong je novi član Maribora. Levi bočni igralec je sklenil pogodbo do konca sezone 2025/26, sodelovanje pa se lahko podaljša še za dodatno leto.

"Jamesa zelo dobro poznamo in verjamemo, da bo pripomogel k povečanju konkurence v ekipi. Njegove nogometne značilnosti in odnos ustrezajo našim zahtevam ter merilom, dodal bo zdravo mero tekmovalnosti in omogočal več rešitev med sezono. Prav tako verjamemo, da se bo hitro prilagodil in prispeval pozitiven delež ekipi v prihodnjem obdobju," je ob predstavitvi četrtega novinca v zimskem prestopnem roku povedal vodja nogometnih operacij Cem Başgül.

Furlong, ki je petkrat zaigral tudi za mlado reprezentanco Irske, se je treningom Maribora pridružil pred dobrim tednom: "Vesel sem, da sem tukaj. Maribor je velik klub, z bogato zgodovino. Ko se je pojavila možnost, da pridem sem, sem se takoj strinjal. Moram se sicer najprej privaditi na življenje v novem okolju, drugačen jezik in slog igre, vendar se zelo veselim izkušnje ter novega popotovanja, ki me čaka. Prvi vtisi so odlični. Pred prihodom sem se pogovarjal z Acunom Ilicalijem, prvi mož kluba mi je predstavil, kaj me čaka v Mariboru in kako lahko prispevam svoj delež. Ob prihodu pa s trenerjem, pri katerem je zelo opazna strast do nogometa in se veselim sodelovanja. Spremljal sem tekmo proti Kopru in videl zanimivo predstavo, fantje so dosegli veliko, pomembno zmago za priključek k vrhu. Zdaj komaj čakam, da se jim pridružim tudi na igrišču."

Irec je bil nazadnje član Hull Cityja, v preteklosti pa je igral še za Shamrock Rovers, Brighton, Motherwell in Wimbeldon.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by NK Maribor (@nkmaribor)

Tekst: PDo
Foto: NK Maribor


Ostali prispevki iz Navijaške cone
Šesterica zapušča Fazanerijo
Iz soboške Mure so sporočili, da so se po koncu sezone 2025/26 poslovili od šesterice nogometašev. Fazanerijo so zapustili Aljaž...
| 5 dni nazaj
Iz Kidričevega v Sarajevo
Filip Kosi se je po treh letih v "šumi" poslovil od Aluminija, prvič v karieri pa se bo preizkusil na tujem. Bočni branilec je po...
| 6 dni nazaj
Olimpija potrdila slovo še dveh
Ljubljansko Olimpijo ob izteku pogodbe zapuščata še Diogo Pinto in Reda Boultam, so sporočili iz tabora zeleno-belih.
| 6 dni nazaj