Mura z novim napadalcem | Novice | Navijaška cona

Federico Rose se iz sežanskega Tabora seli v soboško Muro! Prekmurci so si 21-letnega napadalca jamajških in hrvaških korenin izposodili z možnostjo odkupa po koncu sezone.

Mura z novim napadalcem
mura z novim napadalcem
Federico Rose se iz sežanskega Tabora seli v soboško Muro! Prekmurci so si 21-letnega napadalca jamajških in hrvaških korenin izposodili z možnostjo odkupa po koncu sezone.

Federico Rose se iz sežanskega Tabora seli v soboško Muro! Prekmurci so si 21-letnega napadalca jamajških in hrvaških korenin izposodili z možnostjo odkupa po koncu sezone.

"Vem, da prihajam v klub z bogato zgodovino in tradicijo, ki daje veliko priložnosti tudi mladim nogometašem. Prihod v Muro vidim kot korak naprej v moji karieri in verjamem, da se bom klubu za izkazano zaupanje oddolžil z dobrimi predstavami. Same dobre stvari mi je o klubu, o novih soigralcih in strokovnem štabu povedal tudi Žiga Fermišek, s katerim sva bila soigralca v Taboru. Veselim se novega obdobja v moji karieri," je poudaril nekdanji mladinec Veleza in ciprskega Pafosa.

Predsednik Mure Robert Kuzmič je dodal: "Po odhodu Daria Vizingerja smo si v klubu prizadevali pripeljati novega nogometaša, ki bo zapolnil nastalo vrzel v konici napada. Federico je v času, ko je igral za Tabor, pokazal nogometne karakteristike, ki smo jih iskali. Gre za mladega, a perspektivnega nogometaša, za katerega verjamem, da bo zaostril konkurenco pred vrati nasprotnika. V kolikor bo izkoristil priložnost, ki se mu ponuja, bi lahko bil v prihodnje tudi eden izmed novih projektov kluba. Predizpozicije za takšen razvoj ima."

V Torontu rojeni nogometaš je odraščal v Argentini, sicer pa ima tudi hrvaški potni list.

Tekst: PDo
Foto: NŠ Mura


Ostali prispevki iz Navijaške cone
Šesterica zapušča Fazanerijo
Iz soboške Mure so sporočili, da so se po koncu sezone 2025/26 poslovili od šesterice nogometašev. Fazanerijo so zapustili Aljaž...
| 5 dni nazaj
Iz Kidričevega v Sarajevo
Filip Kosi se je po treh letih v "šumi" poslovil od Aluminija, prvič v karieri pa se bo preizkusil na tujem. Bočni branilec je po...
| 6 dni nazaj
Olimpija potrdila slovo še dveh
Ljubljansko Olimpijo ob izteku pogodbe zapuščata še Diogo Pinto in Reda Boultam, so sporočili iz tabora zeleno-belih.
| 6 dni nazaj